Sanační omítky

Má Váš dům   vlhké zdi ? Sanační omítky přinášejí ideální řešení! Jsou uzpůsobené tak, aby umožnily Vašemu domu dýchat a efektivně odpařovat nežádoucí vlhkost .

Sanační omítky   se vyznačují vysokou pórovitostí a prodyšností povrchů. Díky tomu jsou   velmi lehké   a mají velmi   nízkou kapilární nasákavost , v ideálním případě pak vodu zcela odpuzují. Voda kapilárami neproniká ze zdiva do omítky a   povrch omítky   tak zůstává   suchý, bez mokrých fleků . K odpařování vody dochází pouze na vnitřní straně omítky (zde také zůstávají vysrážené soli), samotný povrch stěny zůstává suchý a čistý.

Nesmíme zapomínat, že sanační omítky   neodstraňují příčiny navlhání zdí , jen snižují nežádoucí účinky vlhkosti. Nepříznivé projevy vlhkosti nevznikají na povrchu omítky, ale pod ním, nejsou tedy viditelné. Jde například o usazování solí, které může v delším časovém intervalu způsobit i úplné znehodnocení zdiva. Proto je vždy potřeba odstranit příčinu – a to dodatečnou hydroizolací.

Kompromisní řešení – vlhké zdi

Lze také řešit také tzv. „záplatou“ – odizolovanou před stěnou s vzduchovým můstkem (např. Ytong 50mm), kdy dosáhneme dlouhodobějšího efektu cca na 10 let, pokud nechceme řešit hydroizolaci. Celá před stěna by měla být samozřejmě odizolována od podlahy – pokud je vlhká (např. IPA)

Sanační omítku je proto třeba chápat jako metodu krátkodobou nebo ji ideálně realizovat   v kombinaci s některou z účinných metod sanace .

Co je sanační omítka?

Sanační jádrová omítka pro omítání vlhkého a mrazem nebo solí poškozeného cihelného, kamenného nebo smíšeného zdiva. Určená speciálně pro sanační omítkové systémy ve vnějším i vnitřním prostředí. Aplikuje se strojně nebo ručně v jedné nebo více vrstvách (tloušťka jedné vrstvy musí být min. 10 mm; celková tloušťka musí být nejméně 20 mm a neměla by být větší než 40 mm). Vykazuje vynikající propustnost pro vodní páru a schopnost zachycování solí.

TOPlist