Často kladené otázky ohledně fasád

Jak zjednodušeně spočítám celkovou plochu fasády?

Primárně odečteme od celkové plochy fasády plochy okenních a dveřních otvorů. U oken spočítáme také stranu, kde se nachází parapet.  Tímto způsobem získáme čistou výměru plochy fasády, která pomáhá specifikovat jednotlivé množství materiálu pro jeho objednání.

Děláte i úpravy interiérů, například obklady a dlažby?

Ano, vybrat si můžete z naší široké nabídky barev a jejich odstínů a veškerého příslušenství. Vedle toho pod naší produktovou řadu EXTHERM patří fasády, izolace, obklady a dlažby, střechy, malty a omítky a rovněž také produktová řada interiéry.

Jaké fasádní omítky se u vás dají objednat?

V naší nabídce máme tři druhy fasádních omítek. Akrylátové omítky jsou velice trvanlivé, tvrdé a vodoodpudivé. Silikátové omítky jsou použitelné na všechny druhy fasád, vyznačují se vynikající par propustností a jsou mírně dražší než akrylátové omítky. Silikonové omítky v sobě kombinují všechny kladné vlastnosti předešlých omítek a jsou z nabídky nejdražší.

U kolika odstínů omítek a fasád z vašeho vzorníku nemusím připlácet?

V naší EXTHERM vzorkovnici najdete 540 odstínů omítek na fasády, u kterých nemusíte nic připlácet. Dohromady nabízíme 900 odstínů omítek a barev a 1001 odstínů mramorových omítek – mozaika. Požadovanou barvu fasády namícháme ve většině našich prodejen i na počkání.

Jaký je rozdíl mezi silikonem a silikátem?

Obě probarvené omítky lze použít téměř na jakýkoliv typ fasád. Silikátová omítka je spojena draselným sklem, a proto má vynikající par propustnost. Má sice horší pružnost a vodoodpudivost, ale je přirozeně odolná proti plísním. Silikonová omítka má lepší vlastnosti z hlediska vodoodpudivosti, pružnosti i prodyšnosti. Silikonová omítka stojí na vrcholu pomyslného žebříčku, čemuž odpovídá i cena. Je tedy dražší než silikátová omítka.

Poskytujete na dodávané produkty záruku?

U stavebních systémů a fasád EXTHERM poskytujeme záruku jen v případě, bude-li použit veškerý systémový materiál. Všeobecně platí technické normy a obchodní zákoník. Záruka se nevztahuje na způsob zpracování materiálů odlišně od našeho technologického postupu, nebo při použití nesystémových komponentů od jiných výrobců izolací a fasád.

TOPlist