Reinvestice Vašeho nového bydlení

Uvažujete, že byste koupily velkou vilu nebo rodinný dům s více byty a některé byste pronajímali? Ale nemáte dostatek prostředků pro následnou rekonstrukci? Nebo pro investici do domu? Banky Vám další úvěry neschválí? Jste předlužení a chcete pomoci? Nechcete si již půjčovat?
Nabízíme Vám novou službu a produkt, který nemá ve stavebnictví obdoby. My Vám zafinancujeme Vaši kompletní rekonstrukci! Abyste si dovedli celou situaci lépe představit, ukážeme Vám to na názorném příkladu našeho projektu.

Pan a paní Dvořákovi kupují dvougenerační dům

Celý dům má dva byty 3+1 plus velkou půdu se společnou chodbou pro všechny bytové jednotky. Celý dům je kousek u Prahy a cena toho domu je necelých 5 mil. Kč. To pro manžele není problém s jejich příjmy zainvestovat. Ovšem manželský pár chce celý dům v interiéru zrekonstruovat. Vnitřky domu jsou ještě původní a mají již cca 40 let užívání za sebou. Naše firma byla přizvána na vytvoření plánu rekonstrukce vnitřních prostor. Střecha je v dobrém stavu a má životnost ještě cca 20 let. Fasádu a zateplení zatím řešit nechtějí. Provedeme tedy konzultaci o tom, jakou mají představu a o celém domě, o tom jakou by chtěli koupelnu, jaké podlahy, topení atd. Po vytvoření kalkulace a celkovém součtu zjišťujeme, že cena celé rekonstrukce vychází na cca 1,5 mil Kč. To ovšem znamená si vzít půjčku a další splácení. Do toho se ovšem manželům moc nechce. Prodali byt, plus naspořily nějaké další peníze a dům koupily. Ještě mají v paměti kolik odříkání a stresu zažily při řešení hypotéky a plateb za původní byt. Jsou na sklonku 50tky a další dluhy si již nechtějí brát a žít s každodenním rizikem plateb. Je to pochopitelné a rozumné.
Manželský pár by, ale chtěl bydlet ve vysněném domě. A zároveň by celý dům chtěli mít nový a pěkný, alespoň uvnitř. Je potřeba vyřešit novou elektroinstalaci, vodu, topení, koupelny, toalety. S tím je potřeba nových omítek, podlah, oken atd. Protože jen na topení ušetří oproti stávajícímu elektrickému celých 40tis. Kč za rok. To samé okna atd. Omítky jsou v hrozném stavu nevyhovujícímu pro standardní životní komfort.

Reinvestování Vašeho domu pro rekonstrukci

Přicházíme tedy s nabídkou reinvestice. Co to znamená? My Vám celý dům opravíme výměnou za prostornou půdu, která by stejně ležela dalších minimálně 20 let ladem, pouze jako skladiště nepotřebných věcí. Půda se zrekonstruuje a prodá se dalšímu nájemníkovi.  Byt v přízemí měli majitelé stejně v plánu pronajímat, aby měli jistotu na stáří a přilepšení k důchodu. Takže jim další majitel ideální 1/3 domu vlastně ani nevadí.

Smlouvy a jak to právně zařídit

Celá věc není příliš složitá, ve spolupráci s naším právníkem připravíme veškeré podklady, doladí se budoucí podmínky užívání veškerých prostor a nadefinuje se přesný domovní řád a užití společných prostor vč. parkovacího místa pro potenciálního majitele. Jediný zádrhel je společná zahrada. Majitelé říkají, že zahradu a prostory zahrady chtějí mít jenom pro sebe. S tím je i celá smlouva uzavřena. Naše společnost celý dům zrekonstruuje a připraví nový půdní byt. Posléze je byt za cca 6 měsíců prodán novému majiteli, kterého zprostředkovala naše realitní kancelář. Všichni jsou spokojeni. Nový nájemník je bezproblémová rodina. Naše investice a úsilí se nám vrátilo a zároveň máme i radost z toho, že jsme pomohli lidem k lepšímu a pohodlnějšímu bydlení. Samozřejmě se do domu za několik let vrátíme, alespoň v to doufáme a budeme dělat novou fasádu.
Toto je jedna z možností, jak si i vy můžete zajistit nové a pěkné bydlení a zároveň se zajistit na stáří. Stačí nás kontaktovat a připravíme Vám analýzu a projekt Vašich možností reinvestice. Nenechávejte půdu ležet ladem, když Vám může vydělat peníze na rekonstrukce pro Vaše komfortní bydlení.

  
 

TOPlist