Rekonstrukce oken

Rekonstrukce oken spočívá v kompletní obnově původních okenních prvků skládající ze z truhlářských, sklenářských a natěračských prací s obnovou kování s následnou kompletací.

Montáž a rekonstrukce oken

V případě, když je výměna oken pro zákazníka finančně nedostupná nebo celková výměna oken není potřebná, firma nabízí levnější řešení, a to rekonstrukci oken. Jedná se o opravy přesklení a těsnění oken a dveří.

 1. Opravou se zpravidla rozumí stolařská úprava oken, případně seřízení kování a nový nátěr.
 2. Rekonstrukce prosklení spočívá ve výměně stávajícího skla za tepelně izolační energetické sklo nebo dvojsklo. Touto úpravou z klasického zdvojeného okna vzniká okno s trojím zasklením. Touto úpravou se podstatně zlepší tepelné a zvukově-izolační vlastnosti.
 3. Těsnění oken firma provádí pomocí dutinkových profilů, případně silikonovými tmely.

Montáž výplní otvorů

Firma má k dispozici vlastní výrobní linku a vyrábí kvalitní plastová a hliníková okna a dveře.. Od roku 2004 vyrábí plastová okna v pětikomorovém profilu KBE. Vlastními pracovníky všechny tyto výrobky rovněž montuje.Dřevěná okna a dveře firma nevyrábí, ale spolupracuje s řadou osvědčených výrobců, zejména se společností Stolařství MRŇKA. Firma zajišťuje dodávku a montáž dřevěných EURO-oken a EURO-dveří. U těchto výrobků je zaručena vysoká kvalita, okna mají vynikající tepelně technické vlastnosti, minimální údržbu, elegantní vzhled, jednopákové ovládání a vysokou životnost.

Na přání zákazníka firma zajišťuje:

 •     dodávku oken a dveří - jen prodej
 •     dodávku a montáž oken a dveří
 •     dodávku a montáž vč. zednických prací, tj. osazení vnějšího a vnitřního parapetu, úprava vnějšího a vnitřního
 •     dodávku a montáž okenních doplňků - vnitřní žaluzie, ochranné síťky proti hmyzu

Klasický systém VEKA nové generace

Klasické tvary s lehce zaoblenými hranami a černým těsněním.

 1. Plastové profily okenních systémů s 5 komorami a hloubkou 70 mm (za příplatek okenní systém s 6 komorami a hloubkou 90 mm). Klasické tvary s lehce zaoblenými hranami. Dokonalé linie a plochy bez drážek zaručují snadnou údržbu.
 2. Dvojitě dorazové těsnění na křídle a rámu z kvalitního materiálu. Optimální přítlačné sevření zajišťuje výbornou těsnost i při hnaném dešti. Systém s dorazovým těsněním v rámu i křídle nabízí velmi dobré vlastnosti a snadnou údržbu díky jednoduchým tvarům.
 3. Speciálně tvarovaná ocelová pozinkovaná výztuha v rámu i křídle zajišťuje vynikající vlastnosti oken a jejich tvarovou stálost.
 4. Plastový distanční rámeček, "teplý" okraj skla. Dodáváme standardně.
 5. Izolační dvojsklo s inertním plynem (argon)
 6. Drážka pro celoobvodové kování MACO stříbrné barvy s integrovanou pojistkou proti nesprávne manipulaci a s řízeným spárovým větráním. Speciální hříbkovité čepy bezpečnostního kování  garantují zvýšenou odolnost proti vloupání.
 7. Zasklívací lišty jsou vyráběny s těsněním koextrudovaným ze speciálního měkčeného plastu. Všechny zasklívací lišty jsou opatřeny identickým zámkem, který se "naklapne" do příslušné drážky v křídle nebo ve fixním rámu.

Truhlářské práce

Truhlářské práce obsahují kompletní repasi a obnovu dřevěných konstrukcí    okenních prvků s případnou výspravou či výměnou poškozených segmentů,    které vznikly mechanickými nebo povětrnostními vlivy. Při výrazným poškození    dřevěných okenních konstrukcí přistupujeme k výrobě nových totožných    prvků. Všechny dřevěné prvky repasujeme popřípadě vyrábíme tak, aby byla    zajištěna správná funkce oken. Do vyfrézované drážky provádíme silikonové    těsnění, dle přání zákazníka.

Sklenářské práce

Sklenářské práce spočívají ve vysklení stávající okenní výplně s vysokou    precizností, aby nedošlo k poškození okenního rámu a následném zasklení    sklem dle požadavku objednatele v různých tloušťkách. Okenní výplně    zasklíváme do tmele ve dvou alternativách. První alternativou je standartní    sklenářský tmel, který se používá převážně v interiéru objektu z důvodu nízké    náročnosti na odolnost proti vysokému povětrnostnímu namáhání. Druhou    alternativou, která se používá převážně pro zasklení okenních výplní    vystavených přímému styku s povětrnostními vlivy na obvodovém plášti    fasády je zasklení do speciálního silikonového tmele, který odolává vysokému    povětrnostnímu namáhání a má dokonalejší technologické vlastnosti.

Natěračské práce

Natěračské práce spočívají v opálení původního nátěru až na samotný dřevěný    masiv, a po té se jednotlivé okenní prvky tmelí speciálními tmely na dřevo a    provede se přebroušení s dokonalým vyhlazením povrchu. Na takto připravený    podklad nanášíme základní (popř. penetrační) nátěr, a poté lakujeme finální    vysoce-kvalitní laky a lazury v požadovaných odstínech a vlastnostech    (syntetické či vodou ředitelné).

Obnova původního kování

V případě poškození kování provádíme celkové zprovoznění původního kování,    kdy kování rozebereme, vyčistíme a případně doplníme o chybějící nebo    poškození části. Pokud je kování závažně poškozeno montujeme buď kování    nové sériově vyráběné, nebo na přání zákazníka zhotovujeme repliky    původního kování. V případě pouze povrchového poškození kování, provádíme    čištění, leštění a otryskání s následným pokovením. Používáme pokovení    niklem, chromem, mosazí a na representačních historických prostorách i    pozlacení. Provádíme také obnovu doplňkových prvků okenních otvorů, jako    jsou mříže, kliky, petlice, historické zámky atd.

Kompletace repasovaných oken

Kompletace okenních křídel spočívá v očištění a vyleštění skel, v namontování    rekonstruovaného nebo nového kování. Zprovoznění tohoto kování tak, aby    dobře sloužilo uživateli. Provedení silikonového těsnění do drážek a zavěšení    jednotlivých křídel do rámů.

TOPlist