Koupelna rekonstrukce

Nabízíme vám vybudování nové koupelny či bytového jádra od základního ekonomického provedení až po luxusní atypické provedení. Naše firma má za sebou stovky provedených rekonstrukcí a spokojených zákazníků.
Rekonstrukce koupelny si zaslouží péči Pokud se rozhodnete rekonstruovat koupelnu, je vhodné si nejdříve dobře rozmyslet, co od koupelny čekáte. Koupelna by měla sloužit pro každodenníhygienu, případně pro praní, sušení prádla a v neposlední řadě pro relaxaci. V první řadě, je nutné si ujasnit kolik prostředků, chcete vynaložit na opravu, případně kompletní rekonstrukci koupelny. Podle prostorových možností a vašich požadavků máte několik možností. V některých případech je nutné povolení od stavebního úřadu. V případech kdy je zasahováno do nosných konstrukcí, mění se vzhled stavby nebo způsob užívání a jejich provedení, může negativně ovlivnit požární bezpečnost, je nutné žádat stavební úřad o povolení ke stavbě.

Rozsah prací koupelna rekonstrukce.

  • Bourací práce – odstranění starých obkladů, dlažeb, sanitární keramiky atd. včetně likvidace suti a odvozu na skládku.
  • Oprava nebo instalace nových stoupaček, nové rozvody vody a elektroinstalace.
  • Nivelace podlahy, provedení hydroizolace.
  • Obklady stěn do požadované výše, malířské práce a lakýrnické práce.
  • Montáž vany a další sanitární keramiky, položení dlažby, montáž vybavení.
  • Dokončovací práce, montáž doplňků, úklid, připojení pračky.

Umístění místností s WC.

Pokud je v bytě umístěna druhá záchodová mísa v koupelně, může být tato koupelna přístupná z ložnice, je-li ložnice určena pouze jejím uživatelům. Záchodovou mísu v koupelně je možné umístit pouze v těchto případech: V bytech s nejvýše dvěma obytnými místnostmi (kuchyň s plochou více než 12m2 je považovaná za obytnou místnost) může být záchodová mísa umístěna v koupelně. V bytech se dvěma a více pokoji musí být záchodová mísa umístěna v samostatné místnosti. Popřípadě druhá záchodová mísa může být umístěna v koupelně. V bytech s pěti a více obytnými místnostmi musí být umístěny dvě záchodové mísy. Jedna záchodová mísa musí být umístěna v samostatné místnosti, druhá záchodová mísa může být umístěna v koupelně. Umístění WC v koupelně je vhodné dobře zvážit. Tato koncepce je výhodná z hlediska ušetření místa a další místnosti. Kombinace koupelny a WC v jedné místnosti je vhodná použít zvláště pokud je v bytě druhá, samostatná místnost s WC. Při umístění WC v koupelně je vhodné dodržovat jistá nepsaná pravidla. Je vhodné neumisťovat záchodovou mísu v těsné blízkosti nejčastěji používaného vybavení. Vhodné řešení je záchodovou mísu oddělit sníženou příčkou. Výška příčky bývá 70 až 100 cm. Je možné jí zhotovit zděnou z tvárnic nebo vyzdít z tvárnic skleněných. Je možné také toto oddělení vyřešit posuvnou skleněnou stěnou z mléčného skla. Každý z nás si ale představuje rekonstrukci koupelny odlišně. Koupelny mohou být v první řadě funkční, někomu na celkovém efektu příliš nezáleží. Pro druhého je prvořadé velkorysé pojetí nebo atypické řešení. Záleží také na objemu finančních prostředků, které chcete do rekonstrukce koupelny investovat. Rekonstrukce koupelny v představách a vizích Máte-li konkrétní představu o rekonstrukci vaší koupelny, sdělte nám ji. Porovnáme vaše vize, poradíme například s náklady na materiál, dojdeme k finálnímu řešení a následně k efektivnímu výsledku. Neberte rekonstrukci koupelny na lehkou váhu! Zvažte to s námi, jsme vám k dispozici. Cena za rekonstrukci je pevně stanovena rozpočtem a zakotvena ve smlouvě. Vybudování nové koupelny či WC je možno dělit dle dvou základních měřítek 1) Bude zachován původní půdorys a obvodové zdivo.

TOPlist